مطلب بلاگ : الحاق کردن حجمی دندانه دار به ساختمانی تاریخی در منهتن

توضیحاتی درباره الحاق کردن حجمی دندانه دار به ساختمانی تاریخی در منهتن

الحاق کردن حجمی دندانه دار به ساختمانی تاریخی در منهتن

توسط استدیو معماری WORKac

به وسیله محمدامین

استدیو آمریکایی معماری WORKac در جدیدترین پروژه خود یک پنت هاوس(penthouse) بزرگ را با سقف فلزی تاشو به بالای یک ساختمان(ساخته شده در قرن 19 میلادی)اضافه نمود.این ساختمان با نام Stealth در محله ترایبکا منهتن واقع شده و کاملا با سقف چدنی که به آن الحاق شده،در دید عموم مردم است.


مدیر این پروژه مسکونی در استدیو WORKac می گوید:"هدف حفظ ساختار تاریخی همراه با پیوند با معماری معاصر است."این استدیو معماری در سال 2003 در نیویورک تاسیس شد.


نمای ساختمان که در سال 1857 ساخته شده بود،هم اکنون کاملا بازسازی شده که به رنگ زغال چوب درآمده و تضادی زیبا با ساختمان های همسایه خود ایجاده کرده است.همچنین با توجه به اینکه ستون ها استحکام خود را ازدست دادند، WORKacبا همکاری Michael Hansmeyer سوییسی از بتن الیاف شیشه برای تقویت استفاده نموده است.


این ساختمان 1300 مترمربع فضا دارد . شامل بخش های مختلفی می باشد.یک دیوار سبز در لابی و در داخل هر آپارتمان، حجم های چوبی مستقل که شامل یک آشپزخانه، حمام وانبار می باشد،که در بالا ی آن فضای سبزی از سرخس وجود دارد.


پنت هاوس در مجموع 315 مترمربع فضا دارد و شامل سه طبقه می باشد که با راه پله هایی به هم متصل هستند.اتاق خواب و اتاق عمومی خانوانده در سطح1،آشپرخانه؛ناهارخوری و اتاق سرگرمی در سطح2و انباری در سطح3 می باشند.
دیدگاه ها
پدید آورنده

مخفی

ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید. پسورد جدید به ایمیل شما ارسال می شود

بازگشت به بخش قبل

بستن
شروع بخش های دیگر آرچی پلاس ارتباط با ما