مطلب بلاگ : هفت لوازم منزل هوشمند سال 2017

توضیحاتی درباره هفت لوازم منزل هوشمند سال 2017

هفت لوازم منزل هوشمند سال 2017

به وسیله محمدامین


با پیشرفت روزافزون تکنولوژی تمام ابعاد زندگی انسان دچار دگرگونی شده و تکنولوژی کاملا وارد زندگی انسان ها شده است.در این پست با 7 قلم از لوازم خانگی هوشمند آشنا می شویم که انتظار می رود در سال آتی میلادی در خانه ها به صورت گسترده استفاده شود.با آرچی پلاس همراه باشید.


یخچالی که مواد غذایی داخل خود را می داند
یکی از یخچال های جدیدی که شرکت سامسونگ عرضه کرده است، با قابلیت جدیدی شما را غافلگیر می کند. این یخچال زمانی که در یخچال را ببندید، از فضای درونی آن عکس می گیرد. زمانی که می خواهید از مقدار مواد غذایی خود در محتویات یخچال مطلع شوید، امکان مشاهده عکس گرفته شده از طریق گوشی هوشمند شما وجود دارد. در آینده نه چندان دور یخچال به شما می گوید که چه مدتی است سبزیجات را نگه داشته اید!


با صدا لوازم منزل خود را روشن و خاموش نمایید

سیستم جدید تکنولوژی که با استفاده از صوت فعال می شوند، به شما این اجازه را می دهند که برخی از وسایل را با کمک اپلیکیشن های مخصوص کنترل کنید. سیستم کنترل مرکزی خانه با این تکنولوژی از طریق صدای شما فعالیت می کنند.


کنترل پخت کامل غذا با wifi

نسل جدید لوازم برقی آشپزخانه مانند آرام پز، کتری برقی و قهوه ساز به سیستم وای فای وصل خانه می شوند. در این حالت شما می توانید آنها را از طریق اپلیکیشن و نرم افزارهایی که روی گوشی موبایل نصب کرده اید، کنترل کنید. تصور کنید: قهوه ساز را در حالی که هنوز در تخت خواب هستید، روشن می کنید. قهوه آماده منتظر شما است تا از خواب بیدار شده و در برنامه روزانه خود رفتن به آشپزخانه را اجرا کنید. آرام پز و غذا ساز بدون سوزاندن غذا، وعده غذایی خوشمزه و خوب پخته شده را در مقابل شما می گذارد!


پیش به سوی تلویزیون های 4k و 8k

تلویزیون های نسل جدید با نام تلویزیون ۴K در اصل نوعی از صفحه های نمایش هستند که کیفیتی ۴ برابر تلویزیون های اچ دی HD دارند. تعداد پیکسل های موجود در این صفحه نمایش از طول و عرض دو برابر و فشرده شده و به ۱۰۸۰ پیکسل می رسد. به طبع کیفیت تصویر از وضوح بیشتری برخوردار خواهد بود. با توجه به اینکه این نوع از صفحه های نمایشگر آخرین تکنولوژی تولید شده هستند تا به حال قیمت بالایی داشتند ولی خوب است بدانید که در سال جدید قیمت آنها کاهش پیدا می کنند.


پریز هوشمندی که برق را قطع و وصل میکند

بگویید که می خواهید چراغ اتاق را روشن کنید تا فضای داخلی قبل از بازگشت شما به خانه روشن شود. در تخت خواب هستید و متوجه می شوید تلویزیون روشن مانده است. می توانید پریز هوشمند را از طریق اپلیکیشن های گوشی همراه کنترل کنید. دیگر نیازی نیست در خانه راه بیفتید و کلید برق را روشن یا خاموش کنید.


لباس شستن کم هزینه

در سیستم جدید شستشوی دوقلوی ال جی، دو لباسشویی به شکل یک لباسشویی معمول در کنار ماشین لباسشویی کوچک در یک مجموعه قرار دارند. در این سیستم در زمان و هزینه صرفه جویی می کنید به این صورت که نیازی نیست برای یک دست لباس خود یا لباس های کودکتان از دور کامل لباسشویی حجم بالا استفاده کنید؛ در این صورت لباسشویی کوچک به کمک شما می آید.


پریز هوشمند ایمن

خروجی برق امن فقط در صورتی که دو شاخه و سیم برق وسیله ای درون آن قرار بگیرد، جریان برق را وصل می کند. با تکنولوژی جدید خیالتان راحت باشد که اگر انگشت کوچک فرزند شما درون پریز هوشمند قرار گیرد، الکتریسیته ای در آن جریان پیدا نمی کند. پریز هوشمند این امکان را نیز دارد که اگر دود یا دی اکسید کربن در فضای داخلی خانه وجود داشته باشد، شما را آگاه کند تا بتوانید اقدامی انجام دهید و راحت تر تنفس کنید.


طبق پیشبینی ها انتظار می رود تا ابتدای سال 2020 میلادی هوشمند شدن منازل مسکونی همه گیر شود.

دیدگاه ها
پدید آورنده

مخفی

ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید. پسورد جدید به ایمیل شما ارسال می شود

بازگشت به بخش قبل

بستن
شروع بخش های دیگر آرچی پلاس ارتباط با ما