مطلب بلاگ : شرکت ۱۱۰۰ معمار خانه ای را بر بالای یک پایه بتنی در یک جزیره کوچک ژاپنی برافراشتند

توضیحاتی درباره شرکت ۱۱۰۰ معمار خانه ای را بر بالای یک پایه بتنی در یک جزیره کوچک ژاپنی برافراشتند

شرکت ۱۱۰۰ معمار خانه ای را بر بالای یک پایه بتنی در یک جزیره کوچک ژاپنی برافراشتند

به وسیله محمدامین


خانه های سمت ساحل جزیره اوکیما (Ikema) ژاپن روی یک پایه بتونی نصب شده اند تا فضای نشیمن داخلی و افق دید مناسبی به سمت دریای چین شرقی را به ارمغان آورند.

خانه هایی مختص تعطیلات که توسط شرکت نیویورکی فرانکفرتی 1100 معمار روی زمینی به مساحت ۲.۶ کیلومتر از جزیره کوچکی طراحی شدند.گفتنی است که این جزیره کوچک به وسیله یک پل ۱۵۰۰ متری به جزیره بزرگ میاکو متصل است.


این املاک برای گالری داری که در همین جزیره بزرگ شده است و در جستجوی فضایی برای آسایش به همراه خانواده اش است ساخته شده است.

به منظور پدید آوردن بیشترین منظره برای تماشا، فضای اصلی نشیمن در طبقه اول روی یک بتون که ورودی ،گاراژ و خدمات مکانیکی در آن قرار دارد تعبیه شده است.


دو اتاق خواب، دو حمام، دو دستشویی یک آشپزخانه نقشه باز، ناهارخوری و فضای نشیمن به علاوه دو اتاق تاتامی (tatami) سنتی در طبقه بالا قرار گرفتند، که کنسولی از بدنه به سایر سمت ها بطرف خارج قرار گرفته است.


دو ورودی مسیر های عمومی و خصوصی خانه را فراهم میکنند. خصوصی ترین مسیر از طریق یک پله برقی و آسانسور از سمت گاراژ می باشد. این در حالیست که بازدید کنندگان از یک پله خروجی از سمت خیابان می توانند وارد شوند.


یک پنل چوبی که از قطعات کاج های ریوکیویی (Ryukyu) ژاپن ساخته شده است خانه را از خیابان جدا میکند. و به هنگام نیاز به فضای خصوصی به مانند در عمل میکند و از اجزای شیشه ای مراقبت میکند.

دو اتاق تاتامی (tatami) فضای برجسته ای را اشغال می کنند که بین دو ورودی مرکز خانه قرار دارد. این فضا شامل یک معبد خانوادگی است که باتسودان (butsudan) یا توکونوما (tokonoma) خوانده میشد – یک آلاچیق برای نمایش هنر.


پوسته بتنی طبقه بالا یک نمای بسته به خیابان ارائه می دهد که به اتاق خواب ها منتهی می شود.

محوطه نشیمن با منظره دریا روبرو می شود هر چند که با یک پوشش شیشه ای طویل کاملا باز وبسته می شود.


در های جانبی منتهی به تراس و یک استخر ده متری می شوند. یک مسیر کوتاه از سمت خانه به یک ساحل خصوصی منتهی می شود.

فضای داخلی مبله شده است که اهمیت منظره را به ما اثبات کند. بتن با چوب تضادی را میسازند که آشپزخانه و منطقه ناهار خوری را مشخص میکند و همچنین وسایل الکترونیکی و مکانیکی خانه را. 


قاب سازی ژابنی همراه با سرو و تشک های ژاپنی یعنی تاتامی و شوجی حرارت را به محوطه اضافه می کنند.

معمار این بنا همچنان افزود که؛ در اقامتگاه چه از نظر ساخت و چه از نظر مواد استفاده شده است، تلفیقی از اجزای سنتی و معاصر ژاپن است تا یک خانه مدرن ترکیبی و همراه با جزییات را ایجاد کند.

در خانه همچنین از موادی استفاده شده است که آن را در برابر طوفان ها و بلایای طبیعی که قطعا بر روی محوطه تاثیراتی دارد مقاوم کند، از جمله ساختار بتن مسلح و لعاب مقاوم در برابر ضربه.نمای شیشه ای در صورت نیاز میتواند بطور کامل پشت مجموعه ای از کرکره آلومینیوم محافظ پنهان شود و در زمان عدم استفاده به راحتی در یک جعبه چوبی پنهان می شود.دیدگاه ها
پدید آورنده

مخفی

ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید. پسورد جدید به ایمیل شما ارسال می شود

بازگشت به بخش قبل

بستن
شروع بخش های دیگر آرچی پلاس ارتباط با ما