مطلب بلاگ : پروژه ساخت استادیومی بزرگ برای تیم فوتبال آمریکایی LA RAMS کلید خورد

توضیحاتی درباره پروژه ساخت استادیومی بزرگ برای تیم فوتبال آمریکایی LA RAMS کلید خورد

پروژه ساخت استادیومی بزرگ برای تیم فوتبال آمریکایی LA RAMS کلید خورد

به وسیله محمدامین


معماران HKS  از طرح جدیدشان برای محل میزبانی  تیم LA RAMS  پرده برداری کردند طرحی که هچون یک غول خواهد بود. سقف آن از فلز با قابلیت دیده شدن و دیدن اطراف  به واسطه رشته های نصب شده بر روی آن ساخته شده است.

چیزی حدود سه میلیون متر مربع   محوطه ورزشی هم اکنون در خال ساخت است این طرح در منطقه اینگلوود (Inglewood) درست در شرق فرودگاه بین المللی لس آنجلس است.


این طرح در محل قبلی کورس اسب های نژاد اصیل به عنوان بخشی از یک منطقه تفریحی جدید احداث می شود.

طرحی با رنگ های روشن، محفظه فلزی سوراخ سوراخ  که به وسیله ستون های عظیم بتنی پشتیبانی می شوند است. بخشی از سقف از اتیلن تترافلورواتیلن (ETFE) تشکیل شده است، که عبارتست از پلاستیکی از جنس فلور که شفافیت آن باعث میشود حس  کنیم در محیط آزاد هستیم.

ETFE  یک غشا سقفی سبک و شفاف است که تصور حضور هوای آزاد را ایجاد میکند اما  از کاربران در برابر عناصر محیطی هم حفاظت میکند. این را معمار HKS میگوید یه شرکت آمریکایی که دفاتری را در سراسر جهان مستقر کرده است.


سقف میدان بازی را در بر می گیرد و یک لابی مجاور که"چمپیون پلازا" (champions plaza) نام دارد به مساحت یک هکتار به زمین بازی متصل است.

صندلی ها از بتن و فولاد ساخته شده اند. در محل اجتماعات و وی آی پی ها گچ و شیشه استفاده شده است. شرکت میگوید در محل برگذاری از مواد کمی استفاده کرده است.

محل برگذای مسابقات ۷۰۰۰۰ صندلی ثابت دارد که میتواند ۳۰۰۰۰ نفر دیگر را به طور ایستاده اضافه کند.

این طرح از آب و هوا و شاخصه های فرهنگی منطقه الهام گرفته شده بود.

طبق گفت HKS رواج سبک زندگی داخلی-خارجی که با چشم انداز طبیعی تلفیق شده روی طراحی اثر گذاشته است.

مارک ویلیامز از مسئولان شرکت HKS میگوید: ما به گونه ای طراحی کردیم که با مکان جامعه و جایگاه جهانی ورزش همخوانی داشته باشد، ما معتقدیم این پروژه یک بنای مهم در کالیفرنیای جنوبی می شود که فرهنگ هواداری را در اماکن تفریحی و ورزشی افزایش میدهد.

افتتاح این پروژه در ۱۷ نوامبر برگذار شد و قرار است در سال ۲۰۱7 به بهره برداری برسد. گفتنی است این پروژه ۲.۶۶ بیلیون دلاری به وسیله مالک باشگاه که Kroenke Sports & Entertainment می باشد پشتیبانی میشود.


میا لهرر و همکارانش (Mia Lehrer + Associates) به عنوان معمار لندسکیپ (مناظر طبیعی) در این پروژه همکاری کردند. در زمین گیاهانی متنوعی که همگی متعلق به اکو سیستم جنوب کالیفرنیا بودند کاشته شدند از جمله بلوط کوتاه  (چاپارل)، کویر و زمین های ساحلی در بنا قرار گرفتند.

این محوطه ورزشی میتواند یکی از گزینه های پیشنهادی برای میزبانی المپیک ۲۰۲۴ باشد. همچنین میتواند خانه san diego chargers دیگر تیم کالیفرنیایی باشد. این تیم قصد داشت تا استادیومی با طرح صنوبر بسازد که پس از رد شدن آن توسط رای دهندگان این پروژه ادامه نیافت.

سایر استادیوم های در دست ساخت در آمریکا عبارتند از  arena for the Washington Redskins football team by BIG که قرار است مجموعه ای از فعالیت های ورزشی را ارائه دهد.


دیدگاه ها
پدید آورنده

مخفی

ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید. پسورد جدید به ایمیل شما ارسال می شود

بازگشت به بخش قبل

بستن
شروع بخش های دیگر آرچی پلاس ارتباط با ما