مطلب بلاگ : ۵ پروژه بزرگی که چهره شهر نیویورک را تغییر می دهند

توضیحاتی درباره ۵ پروژه بزرگی که چهره شهر نیویورک را تغییر می دهند

۵ پروژه بزرگی که چهره شهر نیویورک را تغییر می دهند

به وسیله محمدامین
بیارک اینگلس (Bjarke Ingels) اخیرا ثابت کرده است که تواناییش در آمریکا دست کم گرفته شده است و مجوز رسمی را به دست نیاورده است. با این حال هنوز هم معمار دانمارکی پروژه هایی در سراسر این شهر اجرا میکند. ما پنج مجموعه ای را که چهره شهر و آسمان شهر را تغییر میدهند را در اینجا جمع کرده ایم.

هفته ی پیش اینگلس از درگیریش برای برای ثبت به عنوان معمار رسمی در نیویورک صحبت کرد. این در شرایطی است که از Escola Tècnica Superior d'Arquitectura  و Royal Danish Academy of Fine Arts فارغ التحصیل شده است.

پس از ماه ها و ماه ها و گرفتن وکلای مختلف من یک نامه محترمانه که در آن نوشته شده بود که آن ها تحصیلات مرا به رسمیت نمی شناسند دریافت کردم وباید دوره کارآموزی را بگذرانم، من این مطلب را خطاب به مراجعین جشنواره نیویورک در روز یکشنبه گفتم. هر چند از زمان مشغول به کار شدن در سال ۲۰۱۰ در نیویورک اینگلس مسئولیت کارهای متعددی را در نیویورک و سراسر ایالات متحده بر عهده گرفت. که خوشبختانه برخی از آنها جواز ساخت گرفت و کارها به مرحله اجرایی رسید.


در ادامه به پنچ پروژه بزرگ طراحی و ارائه شده در نیویورک خواهیم پرداخت، با Archiplus همراه باشید:


VIA 57 West

این پروژه توسط دادگاه ملغی شد و در مصاحبه ای در سال ۲۰۱۴ به آن پرداخته شد. این برج های مسکونی چهارضلعی در سمت غرب بزرگراه قرار گرفته است. و جوری طراحی شده منظره رود هادسون (Hudson River) را تا آنجا که ممکن است در دید آپارتمان ها قرار دهد.

ساکنان از مارچ ۲۰۱۶ شروع به مستقر شدن در ۷۰۹ ملک استیجاری کردند. ساختمان به طور رسمی در سپتامبر این سال به بهره برداری رسید درست در همان موقعی که عکاس یان بان (Iwan Baan) عکس و تاثیر آن روی آسمان را شکار کرد.دو مرکز تجارت جهانی (Two World Trade Center)

دومین برج بلند تجارت جهانی برای شرکت فاستر و شرکا در سال ۲۰۱۵ بود با طراحی حجم های بهت آور، بخشی از مذاکرات مالکیتی در آن دوره (سال ۲۰۱۵).

توسعه دهنده املاک سیلوراستاین (Silverstein) در آغاز سال گفت  که هر دو پروژه هنوز در درگیری مالکیتی هستند، تصمیم گرفته شده است که طرح با اینگلس (Ingels پیش برود اما تا زمانی که مالک یا مستأجر جدید پیدا نشود نمی توان آن را ادامه داد.
چهلمین پاسگاه پلیس (40th Precinct Police Station)

بلوک متعدد از جنس بتون، فلز و شیشه برای چهلمین ایستگاه پلیس در منطقه ملروس (Melrose) در نزدیکی برانکس (Bronx) نیویورک به کار میرود.

هدف این طرح، وسیله ای برای هدایت دسترسی و خدمات عمومی است، به جای ایجاد موانع مختلف بود. شرکت بیگ می گوید؛ آجرهای چهلمین ایستگاه پلیس مانند سایر ساختمان های عادی نشان دهنده کارکرد ارتباطی ساختمان است.طرح مارپیچی (The Spiral)

در اوایل سال جاری از برج فروشگاهی ۶۵ اتاقه ای پرده برداری شد که قرار است به عنوان بخشی از پروژه عظیم هادسون (Hudson) در غرب منهتن باشد.

روبانی از تراس های ساخته شده در امتداد فضای سبز "پارک های لاین" (High Line park) که آسمان خراش را به دو قسمت تقسیم کرده است، این آسمان خراش شیشه ای  را احاطه می کند.یازدهمین (The Eleventh)

دو برج بلند به مانند پروژه مسکونی بیگ در میامی در نزدیکی منطقه چلسی قرار دارند، که به پروژه ی توسعه این منطقه که در آن کارهایی از زاها حدید (Zaha Hadid)، رنزو پیانو (Renzo Piano) و ژان نوول (Jean Nouvel) قرار دارد می پینوندد.

هفته پیش مشخص شد که پروژه آقای بیگ الونس(یازدهمین) نام گذاری شده است، و یک هتل لوکس ۱۳۷ اتاقه ساخته خواهد شد که انتظار میرود این هتل در سال ۲۰۱۹ به بهره برداری برسد.


دیدگاه ها
پدید آورنده

مخفی

ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید. پسورد جدید به ایمیل شما ارسال می شود

بازگشت به بخش قبل

بستن
شروع بخش های دیگر آرچی پلاس ارتباط با ما