مطلب بلاگ : OMA مرکز فرهنگی FAAna را در ساحل میامی تکمیل کرد

توضیحاتی درباره OMA مرکز فرهنگی FAAna را در ساحل میامی تکمیل کرد

OMA مرکز فرهنگی FAAna را در ساحل میامی تکمیل کرد

به وسیله محمدامین

OMA مرکز هنری و نمایشی انجمن فانا را در ساحل میامی تکمیل کرد. قلب فرهنگی  منطقه new ocean-side اغاز به کار میکند.
در همین هفته نیز در طرحی مشابه در میامی ، یک پروژه 3945 مترمربعی که به وسیله  هتل دار و توسعه دهنده املاک آرژانتینی "آلن فائنا" پشتیبانی می شود به بهره برداری رسید.
این طرح شامل دو بلوک ،یک سالن استوانه ای متصل به مکعبی که شامل یک اتاق جلسه و یک هتل میباشد، است.
شرکت هلندی OMA مدعیست که آنها در این طرح از نیویورک گاگنهایم فرانک لوید رایت برای طراحی الهام گرفته اند.
این ساختمان با نما های بتنی سفید دیده میشود و  پنجره هایی با شکل هندسی نا منظم در آن نصب شده اند.این طرح در خیابان سی و سوم واقع شده است ؛ ساختمان در مرکز توسعه محدوده ساحلی میامی فائنا قرار دارد که در منطقه ای بین اقیانوس اطلس و آبراه نهر هند قرار دارد.
شوهی سیمگاتسو عضوی از OMA میگوید که فرهنگ،هسته اصلی افق دید فائنا است و نیروی محرکه ما برای همکاری درساحل میامی بوده است. با احداث این منطقه احتمالا این گستره به بقیه بخش های ساحل میامی نیز گسترش می یابد.یک قطعه از حجم استوانه ای حذف شده و یک میدان عمومی را در خیابان کالینز پدید آورده.
اینجا مرکز خرید طراحی شده فانا به هتلی که از سال ۱۹۳۰ در ساحلی در اقیانوس اطلس قرار دارد و یک پارکینگ خودرو متصل میشود.
و در ادامه با یک برج مسکونی متعلق به فاستر و شرکایش  روبرو میشود.بخش استوانه شکل دارای یک سقف گنبندی با دیواره هایی از جنس اوکولوسی است.این سقف ۱۲ متری یک تالار کنفرانس را پوشش میدهد که در بالای بار و منطقه پذیرش قرار گرفته همچنین نیز  با سالن اجتماعات در سراسر طبقه سوم از هر دو بلوک ادامه می یابد.قرار است خواننده معروف پاپ مدونا همزمان با جشنواره هنرهای میامی در ورودی این ساختمان به اجرای مراسم بپردازد.قسمت دیگری از همین برنامه توسعه بازسازی هتل ساکسونی به وسیله باز لورمن و کاترین مارتین است. هتلی که نزدیک کاسا کلاریدج قرار دارد نیز توسط فانا بازرسی و نگهداری میشود.
انجمن فرهنگی جدید میتواند خواهرخوانده مرکز هنری فائنا در بوئنوس آیرس باشد که اولین توسعه ایست که از اسکله پایتخت آرژانتین گسترش می یابد.
ما فکر میکنیم که میامی پایتخت آمریکای لاتین در حال حاضر است.شیمئور در مصاحبه ای گفت: "میامی"دروازه ای برای امریکای لاتین در ایالات متحده است.
اوما و مؤسسینش در رده بندی یک سایت معماری در رتبه دوازدهم قرار گرفته اند.این رده بندی براساس  راهنمای جامع این سایت طبق ارزش خبری و جستجو در زمینه معماری و طراحی در سال ۲۰۱۶ میباشد.
سایر پروژه هایی که آنها(اوما)در درست کار دارند عبارتست از پارک لس آنجلس و آسمان خراش نیویورک.


دیدگاه ها
پدید آورنده

مخفی

ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید. پسورد جدید به ایمیل شما ارسال می شود

بازگشت به بخش قبل

بستن
شروع بخش های دیگر آرچی پلاس ارتباط با ما