مطلب بلاگ : خانه ای روستایی در کانادا با کنتراستی از چوب سدر کم رنگ و سنگ تیره

توضیحاتی درباره خانه ای روستایی در کانادا با کنتراستی از چوب سدر کم رنگ و سنگ تیره

خانه ای روستایی در کانادا با کنتراستی از چوب سدر کم رنگ و سنگ تیره

به وسیله محمدامین

طراح: Simard Architecture

تیم پروژه: Sylvain R Simard, Gregory Fages, Jason Goorts and Benoit Jodoin-Fontaine


تخته ای از چوب سدر و بلوک هندسی سنگی عناصر خانه ای در  روستایی در منطقه کبک (Quebec) کانادا هستند، که تسوط استودیوی کانادایی سیمارد (Simard Architecture) طراحی شده و جایگزین بقایای خانه باغی قدیمی شد.

این خانه مسکونی واقع در روستای همینگفورد (Hemmingford) در جنوب کبک (Quebec) بوده و متعلق به زوجی است که  خانه خود در شهرستان را به مقصد منطقه ای روستایی ترک کردند.


یکی از معماران سیمارد میگوید: این طرح که خانه همینگفوردی نامیده شده است و از منظره اطراف متمایز است با زمینه ها، باغ و نرده مشخص شده است و تحت تاثیر نور خوشید نیز هست البته خورشید در طول سال وضعیت متغیری دارد همچنین جزییاتی در طراحی خانه و نظارت بر مزارع نیزلحاظ شده است.


خانه با مساحت ۳۵۰۰ فوت مربع (۳۲۵ متر مربع) بر روی فوندانسیون خانه قدیمی ساخته شده است. دیوار اصلی به عنوان بخش تاریخی خانه حفظ شده است که به گونه ای برای بیننده مکان قدیمی را یادآوری کند.

پنجره ها در اندازه های مختلف و دیوارها از چوب سدر و سنگ، در این خانه دو طبقه استفاده شده است.

تخته های ناسالم سدر، که برای جلب توجه به انبارهای چوبی در منطقه؛ است استفاده شده اند تا قابی را به وجود آورند که به مرور زمان خانه کاملا با محیط اطراف خودش یکسان شود.


تخته سنگ خاکستری از معدنی در آن منطقه، در قطعات نازک و معمولی بریده شده اند. شرکت تخت سنگ ها را برای پنهان کردن فوندانسیون بتنی به بنا اضافه شده است.

استودیو میگوید درست مانند سنگی که از زمین یخ زده بیرون می آید خانه از دل مزرعه بیرون می آید.


تخته سنگ همچنین برای کفپوش تراس و محوطه های تفریحی استفاده شده است.

بازدید کنندگان به یک ورودی جلا داده دوبله در مرکز خانه وارد می شوند. شرکت میگوید :با پنجره های بزرگی که تعبیه  شدند تمامی بدنه خانه دیده می شوند.


راه پله اپن به طبقه کف شیشه ای بالا می رسد و اتاق مستر را به کتابخانه  و مهمان سرا متصل می کند.

در طبقه همکف، بخش شرقی خانه شامل یک نقشه باز نشیمن و اتاق ناهار خوری می باشد.


از سوی دیگر شامل یک آشپزخانه، اتاق بازی و اتاق نشیمنی که گاه می توان از آن به عنوان ایوانی محصور استفاده کرد می باشد. برای القای حس زندگی در فضای باز، تیم پروژه پنجره های کشویی بین آشپزخانه و ایوان قرار داده است.


خانه با سیمای چوب و کاشی کف، دکوری امروزی و یک پالت رنگ محدود دیده می شود. فضای داخل خانه باز، شناور و و غرق در نور طبیعی است.


سایر خانه هایی که اخیر در کبک تشکیل شده اند عبارتند از؛  کابین سفید و فشرده از پیر تیبالت (Pierre Thibault) کلبه های جنگلی با یک صندلی نوسانی و  چوب ساخته شد ه در جلو آن از Cargo Architecture .

عکاس: Stéphane Brügger


دیدگاه ها
پدید آورنده

مخفی

ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید. پسورد جدید به ایمیل شما ارسال می شود

بازگشت به بخش قبل

بستن
شروع بخش های دیگر آرچی پلاس ارتباط با ما