مطلب بلاگ : مخروبه های مدرنیستی چشم انداز نا مشخصی را برای آینده لندن به وجود آوردند

توضیحاتی درباره مخروبه های مدرنیستی چشم انداز نا مشخصی را برای آینده لندن به وجود آوردند

مخروبه های مدرنیستی چشم انداز نا مشخصی را برای آینده لندن به وجود آوردند

به وسیله محمدامین

هنرمند بریتانیایی الکس هارتلی (Alex Hartley) این مخروبه مدرنیستی را در باغی در گالری ویکتوریا میرو لندن به وجود اورده است.هدف هارتلی نمایش نازیبایی های بناهای خالی از سکنه سبک مدرن در لندن می باشد.
این طرح با نام سقوط آرام ۲ راه اندازی شد.طرح همانند یک مخروبه و متروکه مدرنیستی می باشد.این طرح مشخصا برای آبراه باغ طراحی شده و درصدد تداعی یک وضعیت مبهم و نامطمئن است.گالری ویکتوریا میرو میگوید: این کار بازتاب تلخی از بی نظمی و پوسیدگی ارائه میدهد.به بیان دیگر نمادی از یک فرو ریختن گسترده آرمان و یا روح می باشد.
هر چند بر خلاف چنین افکار و اهداف ، لذتی که ما از زیبایی این مخروبه میبریم غیر قابل انکار است.او گفت که این بنا برای ما تداعی گر انتقال است.با این مضمون سقوط آرام ۲ تبدیل به یک ماشین زمان شده که ذهن را به سمت سرگردانی سقوط و جابجایی زمان خطی میبرد .
بنای مدرن معمولی یک ساختمان ، با فرم های ساده و نداشتن دکوراسیون مشخص میشوند. نمونه های بارز بناهای سبک مدرن توسط پیشگامان این جنبش فرانک لوید و لوکوربوزیه ساخته شده که اخیرا ۱۷ تا از آنها به میراث جهانی یونسکو اضافه شده است.
ساختمان که جزئی از  Hartley's After You Left exhibition  است به نظر میرسد در حال غرق شدن در آب های ونوک است.که بخشی از آبراهی است که در پشت گالری ویکتوریا میرو قرار دارد.
دیوار داخلی با اجزایی مثل گچ افتاده و اجرهای مشخص ساخته شده است. راه پله به سمت آسمان است و پنجره ها و قاب های پنجره ها خالی است.داخل گالری قطعات ارشیتکتی دیگری وجود دارند که از نصب سالم ماندند  و در کنار مجموعه ای از عکس های سیاه و سفید تار از ساختمان های مدرن که توسط هارتلی گرفته شده به نمایش گذاشته میشوند.
منطقه یک ارتباط تاریخی قدرتمند با پست مدرنیسم دارد . در مجموعه ای از عکس ها از ژولیوس شولمن ساختمان هایی از قرون وسطی را نمایش می دهد.

دیدگاه ها
پدید آورنده

مخفی

ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید. پسورد جدید به ایمیل شما ارسال می شود

بازگشت به بخش قبل

بستن
شروع بخش های دیگر آرچی پلاس ارتباط با ما