مطلب بلاگ : درخت کریسمس وارونه از سقف تیت بریتین

توضیحاتی درباره درخت کریسمس وارونه از سقف تیت بریتین

درخت کریسمس وارونه از سقف تیت بریتین

به وسیله محمدامین

تیت بریتین لندن (Tate Britain) آغاز جشنواره فصلی خود را با آویزان کردن درخت کریسمسی از سقف جشن گرفت.
این طرح به وسیله هنرمندی به نام شیرازه هوشیاری (هنرمند 61 ساله ایرانی)ساخته شده است. از این درخت کریسمس در ساختمان گالری میلبانک پرده برداری خواهد شد.این طرح بازسازی قطعاتی از طرح مشابهیست که او ۲۰ سال قبل برای این گالری ساخته بود.در این کار روی ویژگی های طبیعی درخت کاج مثل بو ،شکل، رنگ و ... تمرکز شده است. همچنین ریشه های کاج با رنگ طلایی می درخشند.
این هنرمند ایرانی گفت :میخواستم این موضوع را که کاج یکی از قدیمی ترین گونه هاست را به ذهن متبادر سازم و ریشه را به عنوان منبع ثبات تغذیه و طول عمر آن به رسمیت شناسم.بهتر است به همان اندازه که دنبال جستجوی آن چیز مشخص هستیم دنبال جستجوی نکته پنهان نیز  باشیم.تیت از سال ۱۹۹۸ از یک هنرمند معاصر برای راه اندازی درخت خودش بهره میبرد ولی این سنت را در سال ۲۰۱۳ متوقف کرد.درخت هوشیاری از اولین این اجرای طرح ها است.
این درخت از مرکز مارپیج راه پله معلق است .این جایگذاری به بینندگان این اجازه را میدهد تا از سه طبقه گالری منظره ای داشته باشند. نوک درخت از طبقه پایین ،بدنه درخت از همکف و ریشه ها از طبقه فوقانی دیده می شود.مدیر عامل بریتانیایی تیت الکس فرکوهارسن گفت این پرده برداری لحظه ای کلیدی برای گالریست.
درخت کاملا با فضای گالری مناسب است و به نسل های مختلف اجازه می دهد که به عظمت کار (ورودی های جدید و راه پله) هوشیاری پی ببرند.
درختان زیادی در اقصی نقاط شهر لندن نصب شده اند . به عنوان مثال در جای دیگری از لندن اپل یوناتوان ایو و طراح صنعتی مارک نیوسن درخت کریسمس خودشان را نصب کردند.

دیدگاه ها
پدید آورنده

مخفی

ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید. پسورد جدید به ایمیل شما ارسال می شود

بازگشت به بخش قبل

بستن
شروع بخش های دیگر آرچی پلاس ارتباط با ما