مطلب بلاگ : بایدها و نبایدهای بلندمرتبه سازی در ایران

توضیحاتی درباره بایدها و نبایدهای بلندمرتبه سازی در ایران

بایدها و نبایدهای بلندمرتبه سازی در ایران

محمود گلابچی؛ عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در گفت گو با ایسنا

به وسیله archiplus

یک استاد دانشگاه با تاکید بر ضرورت انجام ملاحظات کارشناسی در ساخت بناهای بلند گفت: اگر با مطالعات کافی مشخص شود که در مواردی می توان بنای بلند احداث کرد طراحی و اجرا، برنامه ریزی و مدیریت نگه داری باید با حداکثر کیفیت انجام شود.

محمود گلابچی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: بلند مرتبه‌سازی بطور مطلق امری نیست که کسی بتواند آن را رد یا اثبات کرد؛ ساختمان‌های بلند یک امکان برای تمرکز فعالیت‌‎هایی است که ضروت دارد در فضای واحدی شکل بگیرد. در کشور ما هم به دلیل توسعه شهرها و تراکم شهری، ساخت بناهای بلند به یک ضرورت گریزناپذیر تبدیل شده که به دنبال آن  باید دانش طراحی چنین بنایی هم در کشور شکل بگیرد.

وی افزود: کنفرانس ها، همایش‌ها، کتاب ها، نشریات و دیگر فعالیت‌هایی که حول محور بناهای بلند شکل می‌گیرد از جمله مهمترین ضروریات شکل گیری دانش مدنظر است و برگزاری چنین کنفرانس‌های تخصصی کمک می‌کند تا با درک ضرورت احداث بناهای بلند، کارشناسانه اقدام به ساخت بناهای بلند کرد.

به گفته گلابچی، کنفرانس‌ها فرصتی است تا زمینه‎های تدوین قوانین و مقررات، ضوابط و دستورالعمل‌ها و اصولا بحث های تخصصی که اصلا در چه مواردی باید بنای بلند بسازیم فراهم شود؛ تا در مواردی نتیجه گرفته شود که اصلا بنای بلندی  باید ساخته شود، بتوان طراحی و اجرا، برنامه ریزی و مدیریت نگه داری را با حداکثر کیفیت انجام داد.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با اشاره به برگزاری سومین کنفرانس بناهای بلند طی روزهای ۲۸ تا ۳۰ دی ماه خاطرنشان کرد: احداث بناهای بلند حاصل پیشرفت‌ علم و فناوری است و این کنفرانس برای بحث و تبادل نظر  درخصوص احداث بناهایی است که به دلایلی ناگزیر از ساخت آنها هستیم.


منبع: خبر گزاری ایسنا| کد خبر: 95091306908 -۱۳ آذر ۱۳۹۵

دیدگاه ها
پدید آورنده

مخفی

ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید. پسورد جدید به ایمیل شما ارسال می شود

بازگشت به بخش قبل

بستن
شروع بخش های دیگر آرچی پلاس ارتباط با ما