مطلب بلاگ : موزه V&A بیشترین طراحی های سر تیتری 2016 را به دست آورد

توضیحاتی درباره موزه V&A بیشترین طراحی های سر تیتری 2016 را به دست آورد

موزه V&A بیشترین طراحی های سر تیتری 2016 را به دست آورد

به وسیله محمدامین

در سال فعلی موزه وی اَند ای (V&A museum) لندن طرح هایی راخریده که "آینه جامعه" است از جمله بروکینی، جزوه رای، کاشی خانه تعطیلات گریسون پری و پرچم  تیم المپیک پناهندگان.

این موارد از برنامه تجمع سریع موزه ها به دست آمده که یک برنامه برای جمع کردن اشیایی است که خبر آنها به سرعت در جامعه گسترش میابد.


موزه وی اند ای لندن اشیایی را که بازتابنده جامعه در سال ۲۰۱۶ هستند به دست آورده، از جمله طرح بورکینی از احدا زانتی (Aheda Zanetti) که به منظور تشویق زنان مسلمان برای حضور در ورزش است.

کرینا گاردنر (Corinna Gardner) از طراحی وسائل دیجیتال و معماری نگه داری می کند که به عنوان چیز با ارزشی بیش از قیمت مادی خود شناخته می شود، و حالا در موزه به نمایش گذاشته شده اند.

طرح هایی که آیینه ای از جامعه است، گاردنر میگوید اشیایی که وی اند ای از این طراحی تجمیع سریع جمع می کند مدارکی از تغییرات اجتماعی، سیاسی، فنی و اقتصادی جامعه هستند و ارزشی بیش از قمیت تجاری خود دارند.


پرچم نارنجی و سفید متعلق به تیم پناهندگان از دیگر اشیای کسب شده توسط این موزه است.

این اشیا ارزش خبری زیادی یافته اند، چرا که آنها آنچه که طراحی انجام میدهد را ارتقا می بخشند یا به این دلیل که آنها حقایقی را از زندگی امروز و آینده ما آشکار می کنند این ارزش خبری را یافته اند.

اشیای مورد سوال عبارتند از بورکینی (burkini)؛ لباس شنای تمام بدن که توسط احدا زانتی به منظور تشویق زنان مسلمان برای ورزش می باشد. با این حال با ممنوعیت پوشش بورکینی، در فرانسه در تابستان برای زنان سبب شکست این پروژه شد.

بورکینی به همراه یک پرچم نارنجی و سفید برای تیم پناهندگان طراحی شده بود که نماد جلیقه نجات، که پناهندگان در دریا پوشیدند می بود.

برگه همه پرسی رای  نیز بخشی از این مجموعه شده است.


کاشی ساخته شده برای سطح خارجی یک خانه در اِسکس(Essex) هم در شکل زیر گنجانده شده

امسال همچنین سال همه پرسی خروج بریتانیا از یورو بود به همین علت وی اند ای علائم کمپین رای دهید تا رفراندوم اجرا شود را جمع کرده، آرایی مزین به عبارت از بیمارستان محلی خود حمایت  کنید.

این جزو بخشی از یک گزارش پارلمانی که در مورد عدم وجود حقایق محکم ساخته شده بود و و برای ترک اتحادیه اروپا تهیه شده بود.

غیر سیاسی ترین موضوع سوخت کاشی های سبز خانه اسکس خانه ای تفریحی که توسط هنرمند گریسون پری (Grayson Perry) در همکاری با استودیو معماری فت (FAT Architecture studio) ایجاد شده بود.


فرمان سه بعدی چاپ شده متعلق به یک دوچرخه سوار، زمانی که رکورد قبلی را شکسته نیز در موزه است.

سایر اشیا عبارتند از مون مون (Mon Mon) وسیله بازی کودکان که از اینترنت استفاده می کند و به وسیله شبکه اجتماعی چینی وی چت و پرینتر سه بعدی کار می کند. فرمانی که  دوچرخه سوار برادلی ویگینز (Bradley Wiggins)؛ به هنگام شکست رکورد از آن استفاده کرد از دیگر وسایل موزه می باشد.

وی اَند ای تلاش دارد تا اولین موزه مهم دنیا باشد که به این استراتژی تجمیع سریع حقیقت می بخشد که به شدت با روش های سنتی گردآوری و تهیه اشیا متفاوت است.

سایر مواردی که تا کنون به این رویه؛ اضافه شدند عبارتند از مژه های مصنوعی کتی پری خواننده پاپ و اولین تفنگ چاپ شده سه بعدی دنیا.

دیدگاه ها
پدید آورنده

مخفی

ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید. پسورد جدید به ایمیل شما ارسال می شود

بازگشت به بخش قبل

بستن
شروع بخش های دیگر آرچی پلاس ارتباط با ما