مطلب بلاگ : Wojr کایبنی جنگلی برای مردی افسرده طراحی کرد!

توضیحاتی درباره Wojr کایبنی جنگلی برای مردی افسرده طراحی کرد!

Wojr کایبنی جنگلی برای مردی افسرده طراحی کرد!

به وسیله محمدامین

این کابین مفهومی در بالای شهر نیویورک طراحی شده  تا پناهگاهی برای مردی که برادرش را از دست داده باشد. و حاوی دیوارهای باریک، همراه با پنجره های بزرگ می باشد.مکانی جدا و محافظ که انسان را از زندگی روزمره جدا کرده و گذری به دنیای دیگر را برای ما فراهم میکند.کارفرما برادر کوچکترش را در در دریاچه ای که خانه به آن مشرف است از دست داده است.
کابین شامل یک حجم جمع و جور روی پیلوت با مساحتی به اندازه ۵۸۷ فوت مربع ، (۵۴.۵ متر مربع) بوده و یک توالی از فضاهای کوچکتر که زندگی روزانه در آن صورت می گیرد.معمارها این را به عنوان یک توالی از فضاهای تو در تو داخلی  تعریف کردند. هر داخلی که از جهان قبلی دور شده و به جهان بعدی نزدیک میشود.
راهروی باریک به ورودی ختم شده که در مرکز نما قرار گرفته و پس از عبور از آستانه خانه، مهمانان با پلان بازی روبرو می شوند که تنها دارای یک دستگاه گرمایشی مرکزی می باشد.این فضای دارای شیشه های گسترده بوده و از غرب به سمت دریاچه گسترده می شود. دیوار جنوبی شامل ابزار پخت و پز و چند کانتر می باشد.
در سمت شمال معماران  یک اتاق خواب و حمام طراحی کرده اند.در بالای خوابگاه، نورگاه جنوبی نور را به این فضای افسرده تحمیل می کند.نمای داخلی غالبا با چوب رنگ های روشن پوشیده شده به جز محفظه خواب که در نمای شرقی جلوی دیوار شیب دار قرار گرفته است.فضای مرگ و سوگواری اخیرا  در بنایی واقع در پارکی در نیویورک به کار رفته است که در آن اوما یک استوانه بتنی برای نشیمن سوگواران ایجاد کرده است.


Design team: William O'Brien Junior, John David Todd, Gabrielle Piazza Patawaran, Justin Gallagher, Kian Hiu Lan Yam, Joey Swerdlin
Visualisation: Alexis Nicolas Basso

دیدگاه ها
پدید آورنده

مخفی

ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید. پسورد جدید به ایمیل شما ارسال می شود

بازگشت به بخش قبل

بستن
شروع بخش های دیگر آرچی پلاس ارتباط با ما