مطلب بلاگ : ۱۰ میلیارد دلار هزینه بازسازی فرودگاه جان اف کندی نیویورک

توضیحاتی درباره ۱۰ میلیارد دلار هزینه بازسازی فرودگاه جان اف کندی نیویورک

۱۰ میلیارد دلار هزینه بازسازی فرودگاه جان اف کندی نیویورک

به وسیله محمدامین


فرماندار نیویورک خبر تعمیرات عمده و اساسی برای فرودگاه بین المللی جان اف کندی (John F Kennedy International Airport) را در کوئینز اعلان کرده است.
طی سخنرانی دیروز، فرماندار اندرو کومو (Andrew Cuomo) از هدفش که تبدیل این فرودگاه به یک فرودگاه قرن بیست و یکمیست پرده برداشت.
این پیشنهاد شامل یک طرح واحد به هم پیوسته و همچنین بهبود سیستم ریلی و حمل و نقل جاده ای بوده است.
این فرودگاه میزبان مسافران بین الملی بیشتری پبش از سایر فرودگاه های آمریکا در آینده خواهد بود و طبق گفته کومو در خلال دهه های دیگر نیز این رقم به طور چشمگیری افزایش خواهد یافت.
او در ادامه گفت؛ اما برای مدت بسیار طولانی؛ این فرودگاه از استانداردهای جهانی امروز به مقدار کمی عقب افتاده است. امکانات ناکافیست، همچنین جاده فرودگاه گیج کننده به نظر می آید و دسترسی فرودگاه ضعیف است. در حقیقت JFK رتبه ۵۹ را بین ۱۰۰ فرودگاه برتر جهان دارد.
این فرودگاه اکنون بین ۶ ترمینال مجزا قرار گرفته و در سال ۱۹۴۸ ساخته شده، دارای ارتباط با راه آهن و جاده های مختلف می باشد.
پلان حاوی ساختمان یک شکلی بوده که امکان نقل و انتقال آسان تر را برای مسافران با اتصال به خطوط پروازی می  دهد.
برای بهبود حمل و نقل، باغ کیو (Kew) و اتوبان متراکم ون ویک (Van Wyck) تغییر یافته و از این رو فرودگاه گسترده خواهد شد.
مسیرهای داخلی این سایت به فرم حلقه ای تبدیل خواهند شد که دسترسی آسانتری به تاکسی، وسایل نقلیه و سایر محموله های افزون بر ظرفیت ریل ها می دهد.
برای افزایش امنیت از نرم افزارهای تشخیص چهره و هویت یابی استفاده شده که به حرکت مسافران سرعت می بخشد.
تمامی این موارد منجر به افزایش ظرفیت مسافر فرودگاه شده که انتظار می رود به رشد ۷۵ میلیون نفر در سال از ۲۰۳۰ به بعد برسد.

انتظار می رود بازسازی چیزی در حدود ۱۰ میلیارد دلار (۸.۱ میلیارد یورو) هزینه داشته باشد. نقشه های بسیاری به محض آزادی پول اعلام خواهد شد، هر چند که کومو هنوز آشکار نکرده است که کدام شرکت معماری بر روی این پروژه کار خواهد کرد، و یا چه بازه زمانی برای تکمیل پروژه مدنظر است.
اخیراًر در داخل این فرودگاه، طرح شاخص تبدیل ترمینال TWA (طراحی شده توسط Eero Saarinen) به سالن کنفرانس و هتل انجام شده است.

دیدگاه ها
پدید آورنده

مخفی

ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید. پسورد جدید به ایمیل شما ارسال می شود

بازگشت به بخش قبل

بستن
شروع بخش های دیگر آرچی پلاس ارتباط با ما