مطلب بلاگ : Present Architecture ساختمان تاریخی Maine را که در آتش سوزی ویران شده بود ترمیم کردند

توضیحاتی درباره Present Architecture ساختمان تاریخی Maine را که در آتش سوزی ویران شده بود ترمیم کردند

Present Architecture ساختمان تاریخی Maine را که در آتش سوزی ویران شده بود ترمیم کردند

به وسیله محمدامین


شرکت نیویورکی Present Architecture داخل یک ساختمان چند کاره در پرتلند (Portland)، مین (Maine)، را که در آتش سوزی آسیب دیده و به تبع آن خالی از سکنه شده بود، بازیابی و ترمیم کردند.
این بنا واقع در شهر ساحلی است، ۶۶۰۰ کنگره خیابان در یک ساختمان سه طبقه بلند و باریک که با وجوه آجری پوشیده شده قرار گرفته است.


زیر زمین و همکف دارای بخش های تجاری بوده و هدف آن بوده که طرحی جدید را با آگاهی از گذشته پدید آوریم یک جفت آپارتمان دو خوابه طبقه بالا را پوشش داده است. همه در پس از آتش سوزی بازیابی و حفظ شده اند.
طبق گفته شرکت؛ آتش یک تخته سنگ خام را به جا گذشته و هدف آن بوده تا این بنا را با در نظر گرفتن گذشته بازسازی کنیم نه که محدود به آن شویم.


قطعات تاریخی بنا دست نخورده باقی مانده، چیزهایی مثل درگاه های طاقی، شومینه ها، آجرکاری اصیل و پلکان فرار از آتش که برای آپارتمان ها به بالکن تبدیل شد.
درحالی برای حفظ ساختمان تا آنجا که ممکن است تلاش می کردیم، معماران آزادی هایی در ارتقای فضای داخلی به کار بردند. در طبقه بالا، آن ها پنجره سقفی گسترده، بر روی سقف شیروانی یا بخش ترمیم یافته خارجی تعبیه کردند.


فضاهای تجاری طبقات تحتانی نیز از نو طراحی شده، و در حال حاضر شامل نمایی سخاوتمندانه برای نمایش کالا است و در عین حال اجازه می دهد نور بیشتری به داخل وارد شود.
این تضاد با آجر ترمیم شده مرکب و نمای سفالی آن ایجاد شده است.


یک راه پله فلزی سنتی به رنگ بلوط روشن ما را به طبقات مسکونی بالا انتقال می دهد. خطوط صنعتی نازک از نرده های فولادی در امتداد پله برای سه طبقه فوقانی ادامه می یابد، سایه ها از نورگیر فوقانی بر روی فضای آجر های تاریخی نمایان تشکیل می شوند.


فضای داخلی آپارتمان به طور حداقل تزئین شده است، با طبقات چوبی و سرتاسر دیوارهای سفید.
هندسه خارجی ساختمان فضای داخلی را تعریف کرده، و هندسه ساختمان از داخل آن مشخص است.


معماران اظهار داشتند، چند تغییر کلیدی در پشت صحنه ها اتفاق افتاده است.
آنها گفتند؛ بسیاری از توسعه های مدرن خارج از دید بوده، چیزهایی مثل HVAC و مشتقات آن، طرح های سازگار با کار ساختمانی و محیط زیست و سیستم امنیت زیستی از آن دسته می باشند.

عکاس: Robert Deitchler


دیدگاه ها
پدید آورنده

مخفی

ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید. پسورد جدید به ایمیل شما ارسال می شود

بازگشت به بخش قبل

بستن
شروع بخش های دیگر آرچی پلاس ارتباط با ما