مطلب بلاگ : رنگ فرش و تناسب با فضای خانه ما

توضیحاتی درباره رنگ فرش و تناسب با فضای خانه ما

رنگ فرش و تناسب با فضای خانه ما

به وسیله آرزو بزرگی

معمولا رنگ فرشی که شما انتخاب می کنید می تواند نقشی تعیین کننده در زیبایی و چیدمان منزل شما داشته باشد. اما در حقیقت نباید از این موضوع غافل شوید که نقش و رنگ یک فرش را باید با بررسی های بسیار مهم تشخیص دهید. در ابتدا به توضیحات مربوط به هر رنگ و تناسب آن با شخصیت خود و سایر افراد خانواده بپردازید. به عنوان مثال افرادی که برای فضای دکوراسیون منزل خود رنگ سبز را بر می گزینند در حقیقت حسی از اعطا کردن و سخاوت را در دست خواهند داشت. این نوع رنگ می تواند به فضایی برای ایجاد آرامش و امنیت تبدیل شود.


در صورتی که رنگ فرش را به رنگ سبز انتخاب خواهید کرد باید به این نکته هم توجه داشته باشید که معمولا رنگ سبز با هر نوع دکوراسیونی جور درنمی آید. پس نوع رنگ سبز ، اینکه از چه نوع طیفی خواهد بود تأثیر بسیار زیادی خواهد داشت. افرادی که در طول روز به کارهای پر استرس مشغول هستند و دوست دارند تا پس از ورد به فضای منزل یک حسی از آرامش را تجربه کنند بهترین گزینه برای آنها همین رنگ البته از نوع سبز ملایم خواهد بود.


برخی از افراد دوست ندارند تا از یک رنگ خالص استفاده کنند. به عنوان مثال دوست دارند تا ترکیبی از رنگ های زیبایی همچون سبز را به همراه رنگ نارنجی در منزل خود به کار ببرند. معمولا وجود رنگی شاد همانند رنگ نارنجی به خانه هایی می آید که در این خانه ها افرا جوان سال به زندگی مشغول باشند. پس استفاده از این دو ترکیب در کنار یکدیگر هیچ اشکالی نخواهد داشت.


 دسته ی دیگری از افراد هستند که دوست دارند تا رنگ سبز را با ترکیب یک رنگ تیره تر همانند سرمه ای نیز مخلوط نمایند. این فکر و اجرای آن کار چندان سختی نیست اما باید در نظر داشته باشید که وجود رنگی همانند سرمه ای نیاز دارد تا طیف هایی از آن را در کنار خود داشته باشد . به عنوان مثال سعی کنید تا حد امکان از ترکیب رنگ هایی همانند آبی استفاده کنید. مثلا می توانید گلدان گیاهان خانگی خود یا کوسن های روی مبلمان را از این رنگ در نظر داشته باشید.


 معمولا سفید رنگی خنثی می باشد و در هر جایی امکان حضور دارد. پس شما در استفاده از این رنگ یعنی سفید به همراه رنگ سبز هیچ محدودیتی نخواهید داشت. می توانید هرجایی از ترکیب منزل خود را با این دو ترکیب رنگی تزیین نمایید و از آن لذت کافی را ببرید.

دیدگاه ها
پدید آورنده

مخفی

ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید. پسورد جدید به ایمیل شما ارسال می شود

بازگشت به بخش قبل

بستن
شروع بخش های دیگر آرچی پلاس ارتباط با ما