مطلب بلاگ : انتخاب گلدانی مناسب برای فضای خانه

توضیحاتی درباره انتخاب گلدانی مناسب برای فضای خانه

انتخاب گلدانی مناسب برای فضای خانه

به وسیله آرزو بزرگی

برای زیباسازی حیاط منزل یا زیباسازی طاقچه ها و بالکن هایی که در آپارتمان ها وجود دارد یکی از بهترین روش های موجود استفاده از تغییراتی در رنگ و طرح گلدان ها می باشد. امروزه در هر جایی که پا بگذارید معمولا گلدان های رنگی را مشاهده خواهید کرد که این گلدان ها فضایی دلنشین و شاد را به محیط می بخشند. اما پس از مدتی تاریخ انقضای هر نوع گلدانی به اتمام خواهد رسید. شما در نظر داشته باشید که یک لباس تازه باید برای آنها انتخاب کنید.


افرادی که از خلاقیت زیادی بهره می برند می توانند تا اندازه زیادی این کار را انجام دهند. به عنوان مثال فردی را در نظر داشته باشید که خود دوست دارد تا تمامی کارها را انجام دهد و حتی درست کردن گلدان را یک کار بسیار جذاب می داند. در این شرایط می توانید از قوطی های فلزی با رنگ زدن یا قوطی های پلاستیکی بزرگ تر استفاده نمایید و با اعمال تغییراتی در آنها به زیبایی بیشتر کمک کنید.


در صورتی که رشد یک گیاه را در نظر دارید و این گیاه بسیار برای شما ارزشمند هم می باشد بهتر است تا بدون آسیب به ریشه ها آن را به یک گلدان بزرگ تر نیز منتقل نمایید. با ایجاد شکاف توسط چاقو در داخل یک گلدان می توانید محتوای آن را به گلدان دیگری انتقال دهید. اما این انتقال همواره باید با اصول خود انجام شود تا به ریشه های یک گیاه آسیب جدی وارد نشود. در صورتی که گلدان بزرگتری برای این کار انتخاب شود می تواند به انتقال آب به فضای پایین تر و رشد بهتر گیاهان شما هم کمک بیشتری کند.


در ابتدا گلدان بزرگتر و زیباتر انتخاب کنید. معمولا گلدان ها در حالت دایره ای یا کنج دار طراحی می شوند که بنابر سلیقه خود شما هریک از آنها قابل استفاده خواهد بود. در ابتدا نیاز است تا در فضایی مسطح و تمیز گیاه را از گلدان کوچکتر با حفظ شرایط درآورید. سپس گلدان دیگر را از خاکی که با کود غنی شده پر کنید. با انتهای یک گلدان کوچک تر فضایی را در آن تعبیه کنید تا بتوانید گیاه خود را به این خاک منتقل نمایید. پس از قرار دادن گیاه می تواند خاک آن را با کمی آب مرطوب کنید.


شما می توانید برای زیباسازی فضای منزل خود در فصل بهار علاوه بر گلدان های زمینی از گلدان هایی هم استفاده کنید که بر روی دیوار نصب می شوند. البته بهتر است تا این گلدان ها با ابعاد کوچکتر انتخاب شوند تا به چنین ترتیبی مشکلی برای شما ایجاد نگردد. سعی کنید تا زمان تعویض کردن گلدان را در زمان گل دهی یک گل انجام ندهید زیرا آسیب زیادی به ریشه ها و شرایط گل دهی یک گل خواهید رساند .

دیدگاه ها
پدید آورنده

مخفی

ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید. پسورد جدید به ایمیل شما ارسال می شود

بازگشت به بخش قبل

بستن
شروع بخش های دیگر آرچی پلاس ارتباط با ما