پروژه معماری : ساختمان اداری-آزمایشگاهی شرکت پالایش و پژوهش خون

تصاویر و اطلاعات کاملی از پروژه ساختمان اداری-آزمایشگاهی شرکت پالایش و پژوهش خون

پروژه ها

ساختمان اداری-آزمایشگاهی شرکت پالایش و پژوهش خون

استان تهران، تهران، همت شرق، ایران ۱۳۷۹

ساختمان اداری-آزمایشگاهی شرکت پالایش و پژوهش خون در تهران به سال1379 طراحی شد و در سال 1383 به بهره برداری رسید. محل احداث این ساختمان بر روی تپه ای بین بزرگراه های شیخ فضل الله نوری، شهید همت و شهید چمران در کنار مجموعه تأسیسات پالایش خون و زیر برج مخابراتی میلاد واقع است. 
مسئله اساسی پروژه های انجام گرفته بر روی این تپه و تپه های مشابه آن در تهران به هویت جغرافیایی، بنیان زیست محیطی، زیبایی طبیعی و منظر شهری تهران بر می گردد که در گرو کمترین دستکاری در شکل و حالت طبیعی آنها و جلوگیری از خاکبرداری های تغییر شکل دهنده و ایجاد حجم های بزرگ و شلوغ مخدوش کننده است. در طرح مذکور کوشش شده است با اولویت دادن به نمای دور طرح، نیازهای یک ساختمان هفت طبقه در حجم و فرمی ساده خلاصه شود و ساختمان طوری روی تپه قرار گیرد که حداقل تخریب در محیط را به وجود آورد و تا آنجا که ممکن است از خطوط طبیعی تپه تبعیت نماید. ساختمان چنان در شیب حدوداً 30 درصدی زمین قرار گرفته است که کمترین خاکبرداری را لازم داشته باشد و برای ترمیم مجدد آن محوطه سازی و فضای سبز به درون ساختمان کشانده شده است. 
نمای ساختمان صفحه ای است که بدون انقطاع دور تا دور ساختمان را می پوشاند و دو سر آن در محل ورودی ها و پله ها به هم دوخته می شود. در دو طبقه آخر آزمایشگاه های تخصصی، در سه طبقه وسط فضاهای اداری، و در دو طبقه زیرین رستوران و تأسیسات قرار دارند که روی هم حدود 3000 متر مربع زیر بنا را شامل می شوند. 
جزئیات پروژه
  • وضعیت پروژه اتمام یافته
  • سال طراحی ۱۳۷۹ (2000)
  • پایان پروژه ۱۳۸۳ (2004)
  • نوع پروژه
  • ساختمان های اداری
  • مراکز تحقیقاتی / آزمایشگاه ها
  • زیرساخت ۳۰۰۰ متر مربع

مخفی

ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید. پسورد جدید به ایمیل شما ارسال می شود

بازگشت به بخش قبل

بستن
شروع بخش های دیگر آرچی پلاس ارتباط با ما